П`ятниця, 29.03.2024, 10:49
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід



Меню сайту
Категорії розділу
Науково-дослідницька робота [5]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Науково-дослідницька робота

    Головна » Статті » Науково-дослідницька робота

    Ім’я «Марія» в української літературі (Погуляй Марія 11-А, тов."Інтелектуал")
    ВСТУП
    Історія імені
    3
    ОСНОВНА ЧАСТИНА
    1.Відомі особи на ім'я Марія
    5
    2.Не випадкове ім’я головної героїні – Марія (роман У. Самчука) 9
    3. Філософська поема Т. Г. Шевченка – «Марія» 14
    4. Сентиментально-реалістична повість Григорія Квітки-Основ’яненка (1778 – 1843) «МАРУСЯ» 16
    5. Роман у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай» 17
    6. Дівчина з легенди- Маруся Чурай 20
    7. Марко Вовчок. Повість «Маруся» 24
    8. «Тіні забутих предків» М.Коцюбинського 33
    9. «Дума про Марусю Богуславку» 35
    ВИСНОВКИ 39
    СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 40

    ВСТУП
    Історія імені Марія (грец. Μαρια) – жіноче ім'я давньоєврейського походження. Походить від єврейського імені Міріам. Значення імені досить неоднозначне. За деякими версіями, це і «гірка, запечалена», і «відкинута», і «вперта». Православна традиція перекладає ім'я як «пані».
    Це добра, товариська, доброзичлива жінка, часом з веселою і дещо безтурботною вдачею. Справедлива, коректна, милосердна. На неї можна покластися у важку хвилину. Вона володіє сильною волею і стійкою психікою, самостійна у рішеннях і вчинках, особливо в питаннях, що стосуються благополуччя сім'ї і дітей. Стримана і некваплива, вона зважує і обдумує кожен свій крок і вчинок, тому до необдуманих рішеннь не схильна, завжди діє згідно з обставинами. Характер у Марії складний. Вона інтуїтивно відчуває ставлення до себе інших людей і визначає, чи можна довіряти людині і розраховувати на її довіру. Марія – натура справедлива і безкомпромісна, але дуже образлива й норовлива. Вона не показує зовні свого емоційного стану, але в екстремальних ситуаціях стає «вибухонебезпечною». Під гарячу руку їй краще не потрапляти. Невдачі і поразки засмучують її, але трагедії з цього вона не робить. За себе може постояти, образити ні себе, ні своїх близьких не дасть. Хороший організатор, вона здатна добитися успіхів на адміністративній роботі середнього рівня. Завжди прагне до самостійності в роботі, де не потрібно жорсткого підпорядкування одній конкретній людині. Домагається професійних успіхів в педагогіці, медицині, бізнесі. Але найбільше їй подобається бути берегинею домашнього вогнища. Марія завжди випромінює тепло, ласку, увагу. У шлюбі вірна і важко переживає зраду чоловіка. Дбайлива мати, віддає всю себе дітям. Діти відповідають їй взаємністю і завжди виступають на її боці. У Марії складні стосунки зі свекрухою, якщо остання здорова, але вона дуже турботлива до неї, якщо та стара і немічна.
    Розмовні форми: Марійка, Марічка, Маруся, Маша, Машенька, Маня та інші Іменини носіїв імені: 8 січня, 19 лютого, 25 лютого, 14 квітня, 20 червня, 22 червня, 4 серпня, 22 серпня, 11 листопада.
    Станом на 2012 рік в Україні ім'я займає шосте місце серед найпопулярніших імен, якими називають новонароджених дівчат. В українську та інші слов'янські мови єврейське ім'я Міріам перейшло від грецького Μαρια. Саме ж ім'я Міріам було досить поширеним серед юдеїв; воно згадується ще в Старому Заповіті. В арабському варіанті ім'я звучить аналогічно.

    Категорія: Науково-дослідницька робота | Додав: Olga (24.11.2014)
    Переглядів: 614 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar